Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü’ne nasıl gidilir?

Esenler’de bulunan YTÜ Davutpaşa Kampüsü‘ne gitmenin en kolay yolu Aksaray-Havalimanı metrosunu kullanmak. Davutpaşa- YTÜ Kampüsü istasyonunda inip ışıklardan karşıya geçerek kampüse giriş yapılır. Fakültelere ve Teknopark‘a ulaşmak için gün boyu ring yapan servisleri kullanabilirsiniz. Sarı levhalı öğrenci servisleri için öğrencilere verilen kartlardan edinmek gerekiyor, ilk kez gidiyorsanız ve kartınız yoksa öğrencilerden sizin için kartını basmasını rica edebilirsiniz( 15 kuruş gibi çok küçük bir miktar)

Teknopark’a gitmek için yine kampüs girişindeki, önünde kırmızı levha bulunan servisler ücretsiz kullanılabilir. Ayrıca Teknopark‘a Cevizlibağ E-5 ten 15 dakikada bir servis kalkıyor. Cevizlibağ’da , Yenibosna yönündeki yolda bankamatiklerin biraz ilerisinde bekleyen kırmızı levhalı YTÜ-Davutpaşa Kampüsü servisleri de buraya ulaşım için ücretsiz olarak kullanılabilir.

Resmi tatillerde servisler çalışmıyor. Kampüs girişinden fakülteler ve Teknopark yürümek için oldukça uzak bu yüzden ya servisleri kullanmak ya da servis yoksa taksiye binmek iyi bir seçim olacaktır.

Ayrıca 41 AT AYAZAĞAKÖYÜ-DAVUTPAŞA YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ otobüsleri de Üniversite Kampüsü içerisine fakültelere kadar gidiyor. Kampüs önündeki durakta zaman zaman öğrenci kartı kontrolü yapıldığını da hatırlatalım.

Adres: Davutpaşa Mah. Davutpaşa Caddesi 34220 Esenler- İstanbul

About these ads

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s